NBA
je plne profesionálna najvyššia basketbalová liga v Severnej Amerike považovaná za najlepšiu basketbalovú súťaž na svete. Bola založená v New Yorku 6. júna 1946 ako Basketball Association of America (BAA), súčasný názov nesie od roku 1949.

  Európska liga
je najprestížnejšia európska basketbalová klubová súťaž mužov. Organizuje ju Únia európskych basketbalových líg (ULEB) (do roku 2000 to bola FIBA Europe). Jej predchodca, Európsky pohár majstrov FIBA, vznikol v roku 1958. Súčasná podoba súťaže vznikla v roku 2000. Najúspešnejším klubom súťaže je španielsky veľkoklub Real Madrid, ktorý v nej zvíťazil 8-krát.

  Eurovia
Slovenská basketbalová liga alebo Eurovia Slovenská basketbalová liga patrí k najvyššej basketbalovej súťaže mužov na Slovensku, ktorú kontroluje Slovenská basketbalová asociácia (SBA) cez združenie Slovenská basketbalová liga (SBL). V extralige, ktorá zmenila svoj názov na Eurovia SBL,[1] bolo v tejto sezóne po štyroch rokoch opäť 10 družstiev. Novým majstrom sa stalo družstvo MBK Rieker Com Therm Komárno, ktoré vo finálovej sérii zvíťazilo nad víťazom základnej časti – BC Prievidza.

Copyright ® 2016 Gorog